RSS
poniedziałek, 05 marca 2018
Oscary 2018

Przed nami jubileuszowa 90 gala rozdania Oscarów. Oczywiście mam swoich faworytów, jak dla mnie absolutnymi pewnikami są aktorka drugoplanowa Allison Janney w filmie "Ja, Tonya". Najlepszym aktorem drugoplanowym był w tym roku z pewnością Sam Rockwell, który w filmie "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri" poprostu kradnie film, jest genijalny. Takim samym pewnikiem jest również Oscar dla Garego Oldmana za kreacje Churchila w filmie "Czas Mroku". Mam nadzieję że również Frances MacDormand dostanie statułetke za znakomitą grę w "Trzech Billboardach...". Guillermo del Torro za "Kształt wody" też jest pewny, choć scenariusz jest taki sobie to reżyserowi udało się sprawnie wszystkie wątki połączyć. Poza tym moim zdaniem statuetkę za najlepszy scenariusz adoptowany zgarnie film "Tamte dni, tamte noce", a najlepszym filmem nieanglojęzycznym będzie "The Square". W kategorii najważniejszej, czyli najlepszy film, trzymam kciuki za film "Trzy Billboardy za Ebbing, Misourii". :-)

Już za parę godzin zacznie się gala i pomału wszystko się wyjaśni, planowany koniec to szósta rano. Tego roczną 90 galę ponownie poprowadzi Jimmy Kimmel. 

Poniżej tradycyjnie zamieszczam kilka spisanych wrażeń z oglądania gali na żywo. 

 

Najlepszy aktor drugoplanowy - Sam Rockwall - yes yes yes :-)

 

Najlepsze Najlepsza (makeup) charakteryzacja -  Kazuhiro Tsuji, David Malinowski i Lucy Sabbick "Czas Mroku"

 

Najlepsze kostiumy -  Mark Bridges "Nić widmo"

 

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - Bryan Fogel i Dan Cogan "Icarus"

 

Piosenka nominowana z filmu "Mudbound" Mary J. Blade "Mighty River"

 

Super pomysł taki montaż ważnych filmów z 90 lat Oscarów. Dużo z tego widziałem w kinie. Ile wzruszeń.

 

Najlepszy montaż dźwięku -  Richard King i Alex Gibson "Dunkierka"

 

Najlepszy dźwięk - Gregg Landaker, Gary A. Rizzo i Mark Weingarten "Dunkierka"

 

Najlepsza scenografia - Paul Denham Austerberry, Shane Vieau i Jeffrey A. Melvin "Kształt wody"

 

Piosenka nominowana z filmu "Coco" ? i Nelly Furtado "Rememder me"

 

Najlepszy film nieanglojęzyczny - "Fantastyczna kobieta" Chile, szkoda "The Squere" ze Szwecji

 

Najlepsza aktorka drugoplanowa - Allison Jenny "Ja, Tonya". 

 

Najlepszy krótkometrażowy film animowany - Glen Keane i Kobe Bryant "Dear Basketball"

 

Najlepszy długometrażowy film animowany -  Lee Unkirich i Darla K. Anderson "Coco" - to było do przewidzenia, polsko-brytyjski Vincent przepadł

 

Piosenka nominowana z filmu "Tamte dni, tamte noce" Sufjan Stevens "The Mystery of Love"

 

Najlepsze efekty specjalne - John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert i Richard R. Hoover "Blade Runner 2049"

 

Najlepszy montaż - Lee Smith "Dunkierka"

 

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny - Frank Stiefel "Heaven is a trafic jam on the 405"

 

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski - Chris Overtone i Rachel Shenton "The Silent Child"

 

Piosenka nominowana z filmu "Marshall" - "Stand Up for Something"

 

Najlepszy scenariusz adaptowany  - James Ivory "Tamte dni, tamte noce"

 

Najlepszy scenariusz oryginalny - Jordan Peele "Uciekaj"

 

Najlepsze zdjęcia - Roger A. Deakins "Blade Runner 2049"

 

Piosenka nominowana z filmu "Król rozrywki" - "This is Me"

 

Najlepsza muzyka - Aleksander Desplat "Kształt wody"

 

Najlepsza piosenka - Kristen Anderson Lopez i Robert Lopez "Rememder Me" z filmu "Coco"

 

Pożegnanie tych twórców którzy przez ostatni rok odeszli - m . in. Chuck Berry, Martin Landau, Glenne Heady, Roger Moore, Sam Shepard, Jeanne Moreau, Jerry Lewis. Żal po nich.

 

Najlepszy reżyser - Guillermo del Torro "Kształt wody"

 

Najlepsza aktor pierwszoplanowy - Gary Oldman "Czas Mroku"

 

Najlepszy aktorka pierwszoplanowa - Frances McDormand "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"

 

Najlepszy film -  "Kształt wody", moim zdaniem "Trzy Billboardy. .." są dużo lepsze i bardziej uniwersalne, myślę że to one przejdą do historii kina. 

 

00:06, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 marca 2018
"W ułamku sekundy"

Życie Katji rozpada się z dnia na dzień, kiedy jej mąż, Nuri, i maleńki synek, Rocco, giną w ataku bombowym. Przyjaciele i rodzina wspierają ją ze wszystkich sił, dzięki czemu Katji udaje się przetrwać uroczystości pogrzebowe. Jednak nużące poszukiwania sprawców i przyczyn bezsensownych morderstw komplikują bolesny czas żałoby Katji, na nowo podsycając ból. Danilo, prawnik i najlepszy przyjaciel Nuriego, reprezentuje Katję podczas procesu dwojga podejrzanych - pary ze środowiska neonazistów. Proces jest dla Katji ogromnie wyczerpujący, ale nie uniknie go, ponieważ chce, by sprawiedliwości stało się zadość. 

 

Film jest nieszablonowy, nie ma tu wartkiej akcji. Obraz koncentruje się na cierpiącej kobiecie, matce i żonie. Muszę przyznać że Diana Kruger zagrała rewelacyjnie, to jej chyba najlepsza kreacja aktorska w karierze. 

Ciekawy film, choć muszę przyznać że po wyjściu z kina miałem mieszane uczucia. Jest to film o radzeniu sobie z cierpieniem, zajmujący stanowisko w gorącym temacie uchodźców i ogólnie migrantów. Film porusza również temat ksenofobii, ale nie jest to głównym tematem filmu jakby się mogło w pierwszej chwili wydawać. Twórca filmu raczej zdaje się zostawiać nas z pytaniem co Ty byś zrobił jakby zabili Ci twoich bliskich. 

 

Flm oceniam na 4

19:44, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 lutego 2018
"Czwarta Władza"

Nowy film reżysera Stevena Spielberga. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (w tej roli jak zawsze znakomita Meryl Streep) i Ben Bradlee (w tej roli Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez administracje kolejnych prezydentów USA. 

 

Obraz pokazuje, że heroiczna walka dziennika "The Washington Post" o prawdę, która jednak była podyktowana nie tylko patriotycznym odruchem sumienia, ale też rywalizacją z konkurencją. Wszak jednym z argumentów za publikacją wykradzionych dokumentów było przecież to by wyprzedzić "New York Timesa", co znakomicie pokazał Spielberg. W tym kontekście ciekawie też brzmi żartobliwy wątek, w którym córka Bradlee'ego zaczyna sprzedawać jego dziennikarzom lemoniadę, pokazuje że zawsze są tacy co dorobią się na kryzysie, to taki smaczek tego filmu. 

 

Generalnie jest to dobry film o roli mediów w społeczeństwie, walce o wolność słowa, o w ogóle zachowaniu mediów. Ciekawy jest też wątek emancypacji kobiet, kiedy to widzimy sceny gdzie Meryl Streep jako właścicielka dziennika Katherine Graham przechodzi przez szpaler zachwyconych nią kobiet i wchodzi, a w zasadzie wkracza następnie w męski świat, który do tej pory był oddzielony symbolicznymi ciężkimi drzwiami. Jednak na tym się nie kończy, musi tam jeszcze udowadniać że umie kierować gazetą, na każdym kroku musi udowadniać swoje kompetencje. Pod tym aspektem film jest również bardzo ciekawy i pokazuje epokę która była jeszcze całkiem niedawno.

 

Niestety temat walki o wolność słowa i prawa kobiet jest znów aktualny ze względu na czasy w których przyszło nam żyć. Wydawało się że walka już skończona, jednak trzeba teraz bronić praw już zdobytych przed zapędami konserwatywnych polityków. Wracając do filmu to trzeba uznać że Steven Spielberg zrobił kolejny dobry film, jednak nie jest to jakieś wielkie dzieło. Warto zobaczyć, ale od mistrza oczekiwałoby się czegoś więcej. 

 

Film oceniam na 4

16:13, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 lutego 2018
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Mildred Hayes (znakomicie zagrana przez Frances McDormand) samotna matka zamordowanej nastoletniej córki ma dość wszystkiego. Ma dość nieudolności policji, która od kilku miesięcy nie potrafi znaleźć mordercy. Ma dość ludzi mówiących jej, że wszystko będzie dobrze, że taka jest po prostu kolej losu. Ma dość rozsadzającego ją od środka poczucia winy, że nie była dobrą matką, że mogła tej śmierci zapobiec. Wynajmuje tytułowe trzy billboardy na drodze do miasteczka. To miejsce reklamowe na trzech nieco zapomnianych billboardach wykorzystuje by nakleić na nich każe bardzo obrazowy przekaz, wypowiadając w ten sposób wojnę miejscowym stróżom prawa z szeryfem Williamem Willoughby na czele (znakomicie zagrany przez Woddy'ego Harrelsona) i wszystkim, którzy nie chcą jej ulżyć w cierpieniu. Nie spodziewa się jednak, że jej prowokacyjny gest zapoczątkuje reakcję łańcuchową, która dotknie dziesiątki mieszkańców miasteczka, również bliskie jej osoby. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (świetnie gra go Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę. 


Niesamowite jak małe miasteczko w Missouri staje się uniwersalne. Na całym świecie są takie małe społeczności. Film mimo ciężkiej tematyki nie jest aż tak ciężki gdyż autorzy scenariusza poprzetykali go kąśliwym poczuciem humoru. Wielkim plusem tego filmu jest tu znakomita gra aktorska, żaden z aktorów tutaj nie odstaje, a Sam Rockwell wręcz kradnie ten film, każda scena z nim jest po prostu znakomita. Nie jest to kolejny film o zamordowanej dziewczynie i jej matce, tu jest pokazana społeczność małego miasteczka skonfrontowana z tragedią. Wiem że się powtarzam, ale nie chcę też za dużo zdradzić by nie spoilerować, ale obraz jest po prostu znakomity, koniecznie go trzeba zobaczyć i mam nadzieje że zdobędzie kilka Oscarów, a może i Oscara za najlepszy film. 

 

Film oceniam na 5

czwartek, 08 lutego 2018
"Tamte dni, tamte noce"

Akcja filmu toczy się w północnych Włoszech, jest lato 1983 roku. Elio Perlman, to błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w rodzinnej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona z rodziną, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Elio sprawiają wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem, którego Eilo z początku nazywa uzurpatorem bo musi mu oddać swój pokój. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. 

 

Oryginalny tytuł Call me by your name, czyli zawołaj mnie swoim imieniem, jest bardziej adekwatny do tego co się w tym filmie dzieje, zwłaszcza że taka fraza pada w filmie. Polski tytuł jest nie trafiony, nazbyt sentymentalny, sugeruje nam nudny melodramat. Jednak film nudny wcale nie jest. Choć przyznaje że dla mnie jest zbyt rozwlekły i za długi. Jednak chyba jest to przez reżysera zamierzone, by pokazać jak bohaterowie odpoczywają, cieszą się latem, i pokazuje piękno północnych Włoch. Nie bez powodu dwa regiony włoskie zaangażowały się w ten film. Ten obraz pokazuje historię pierwszej miłości, jak wiemy najpiękniej się kocha ten pierwszy raz, całym sercem, a jak jeszcze "w tak pięknych okolicznościach przyrody" gorących Włoch, to czego chcieć więcej. Film się przyjemnie ogląda, choć pod koniec zaczyna ma się już dosyć dłużyzn. Nie mogę za wiele więcej napisać żeby nie zdradzić fabuły, ale wspomnę że końcowa scena mnie ujęła, warto było dla niej wytrwać do końca. 

 

Film oceniam na 4

00:33, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 lutego 2018
"Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"

To ósma część serii "Gwiezdnych wojen", która rozgrywa się tuż po wydarzeniach ukazanych w "Przebudzeniu Mocy". Rey (Daisy Ridley) po odnalezieniu Luke'a Skywalkera (Mark Hamill) na odciętej od świata wyspie, postanawia szkolić się pod jego okiem, by zostać Mistrzem Jedi. Nie wszystko jednak układa się po jej myśli. Dodatkowo Kylo Ren (Adam Driver), syn księżniczki Lei (Carrie Fisher) i Hana Solo, dokłada starań, żeby unicestwić siły rebeliantów, kierowany rządzą zemsty staje na czele Najwyższego Porządku, by raz na zawsze unicestwić Ruch Oporu. W tej trudnej chwili Rey, Luke, były szturmowiec Najwyższego Porządku Finn (John Boyega) oraz genialny pilot Poe Dameron (Oscar Isaac) będą musieli połączyć siły, by powstrzymać ciemną stronę Mocy.

Niestety coraz wyraźniej czuć wpływ Diney'a, coraz więcej odejścia od głównego przesłania sagi, od mocy, coraz więcej komercji i teraz dołączyło też żywcem zżynanie z Harrego Pottera (mistrz ciemnej mocy wygląda zupełnie jak Valdemord) i do tego film upstrzony jest żartami w stylu "Piratów z Karaibów". Ale spokojnie, jest to dobre kino akcji, mamy tu więc mrok, odwieczny walkę dobra ze złem i zaskakujące zwroty akcji. Do tego mamy tu swoistą aberację. Do tej pory saga była prawie wyłącznie męską przygodą, teraz chyba polityczna poprawność wszystko zmienia. Już w poprzedniej części głównymi bohaterami była dziewczyna i czarnoskóry pilot, teraz mamy sporo dzielnych kobiet, od towarzyszki Poe zabawnej dzielnej Phasma, po wiceadmirał Holdo, której z początku nie lubimy by potem zmienić o niej zdanie, świetnie zagrała ją Laura Dern. Faceci natomiast w tym obrazie zostali zredukowani do roli powierzanej do tej pory kobietą, za przeproszeniem, chodzi mi o stereotypy, są strasznie emocjonalnie rozchwiani i ulegają hormonom, tak jakby testosteron kierował ich życiem. 

Generalnie film jest dobry, znaczenie lepszy od "Przebudzenia mocy", że o trylogi z początku wieku nie wspominając. Wręcz mamy tu powrót do poważnej narracji jak w klasycznej trylogi z przed czterdziestu lat. Choć muszę przyznać że odczuwam też pewien niedosyt i nieśmiały niesmak zbyt Disnepsowską komercją. Warto zobaczyć, nawet jeśli nie jest się fanem sagi. 

Film oceniam na 4+

12:29, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 lutego 2018
"Na karuzeli życia"

Film Woody'ego Allena to historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Narratorem filmu jest przystojny ratownik (w tej roli Justin Timberlake), który marzy o karierze dramatopisarza, pisze książkę. Opowiada historię rozchwianej emocjonalnie, byłą aktorkę Ginny (w tej roli znakomita Kate Winslet), która pracuje jako kelnerka. Jej mąż Humpty (gra go Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Pewnego dnia zjawia się Carolina, marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. 

Obraz w typowym stylu Woody'ego Allena, niestety nie jest to jakieś wielkie dzieło, to raczej film na niedzielne popołudnie. Ciekawa historia z amerykańskich przedmieść. Film warto zobaczyć dla kreacji aktorskiej Kate Winslet i może dla Justina Timberlake'a jeśli ktoś lubi. Poza tym jest to dobra rozrywka. Dobra technicznie robota, ale brakuje mi jeszcze tego czegoś, tego charakterystycznego dla Allena paranoidalnego słowotoku, błysku inteligencji. Mam wrażenie, że film został niedopracowany scenariuszowo, cóż widać reżyser śpieszył się aby zakończyć pracę nad filmem w terminie jaki sobie założył, szkoda bo traci na tym sztuka. 

Film oceniam na 4-

14:52, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
"Tom of Finland"

Ten film to biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Touko Laaksonen, fiński rysownik, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, podobnie jak wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Dzięki temu powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo licznych usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. W ten sposób narodził się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji

 

Film w bardzo skrótowy sposób pokazuje biografie rysownika tak ważnego dla gejowskiej kultury. Tytułowy bohater grany przez Pekka Strang jest strasznie sztywny. Trzeba przyznać że jak na obraz ukazujący życie twórcy wyuzdanych, ociekających seksem rysunków, to w tym filmie seksu jest bardzo mało, jest to wręcz towar deficytowy. Jednak trzeba uznać za plus przybliżenie życia i wyciągnięcie z mroków dziejów tak ważną postać, przybliżając ją tak zwanemu mainstreamowi. Obraz pokazuje też, choć raczej prześlizguje się nad tym, emancypacje gejów, jest to zaakcentowane w cytacie z przemowy głównego bohatera pod koniec filmu. Pozycja ciekawa do zaliczenia, ale niestety dzieło to to nie jest, warto jednak zauważyć że powstał on nie w odległym Hollywood, a w sąsiedniej Finlandnii, w której autor rysunków jest coraz bardziej popularny i odzyskuje należne mu miejsce w zbiorowej świadomości i w popkulturze. 

 

Film oceniam na 4

Tagi: Finl
13:04, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 stycznia 2018
"Piękny kraj"

Ten film to historia Johnnego, który zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Rodzice Johnnego zdecydowali się zatrudnić kogoś do pomocy. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii (gra go Alexandru Secareanu), Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany. 

Film jest świetnie zrealizowany, pokazuje piękne równiny Walii, surowej i wymagającej krainy. Jest to de facto chwytająca za serce historia o rodzącej się miłości między dwoma facetami. Obraz wzrusza i rozgrzewa wiarą w prawdziwą więź, pokazuje jak z wolna rodzi się ona między kompletnie obcymi sobie ludzi, wręcz będącymi z dwóch różnych kultur. Jednakowoż jak widać prawdziwa miłość jest wstanie wiele pokonać, jednak rodzi się ona bardzo powoli i chadza tylko sobie znanymi drogami. 

Polecam ten film zwłaszcza tym spragnionym bliskości i prawdziwego uczucia, dla nich będzie to z pewnością miód na ich skołatane serce. Jest to romans, ale nie banalny, nie ckliwy i nie zwyczajny. Ze smakiem przyrządzone filmowe danie, znakomita gra aktorska za równo głównego bohatera, którego gra Josh O'Connor, jak również ojca, w tej roli Ian Hart. Dobry film dla faceta o romantycznej duszy. 

Film oceniam na 5

18:24, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 listopada 2017
"Suburbicon"

Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama sta­tecznego życia i dobrobytu, American Dream w czystej postaci. Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge'ów obraca w gruzy na­pad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky'ego Lodge. Pogrążony w rozpaczy chłopak posta­nawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mrocz­ne rodzinne sekrety. 

Zacznę jednak o krytyki tytułu. Kto do jasnej anielki wpadł na pomysł by wybrać tak trudny do wymówienia i zapamiętania tytuł. Rozumiem że to nazwa tego miasteczka/osiedla, ale chyba to lekka przesada by nazywać tak film. Ten film ma w sobie jakby dwa filmy. Jeden wątek dostajemy na samym początku tego obrazu, mianowicie wątek rasizmu. Kiedy to wyłącznie biali mieszkańcy miasteczka wyglądający na przyzwoitych ludzi wpadają w panikę gdy wprowadza się do nich pierwsza w okolicy czarnoskóra rodzina. Wtedy nagle ci mili i życzliwi ludzie, którzy okazują się rasistami,  stają się prawdziwymi bestiami. Drugi wątek istnieje jakby obok tych wydarzeń, a jest dla nas wątkiem głównym, to historia rodziny Lodge. W wyniku napadu ginie jak już powiedziano matka chłopca, zostaje półsierotą z ojcem księgowym, który stara się jakoś powrócić do normalności. W tym momencie rozkręca się spirala naprawdę zaskakujących zdarzeń, nagłych punktów zwrotnych, które naprawdę zaskakują widza. 

Muszę przyznać że szedłem na ten film z lekką obawą. Bałem się rozczarowania jakie ostatnio przyniósł mi ostatni film braci Coen, gdyż to oni są autorami tej czarnej komedii. Jednakowoż świetnie się bawiłem oglądając ten wyreżyserowany przez Georga Clooneya obraz. Nie bardzo mogę opisać co się w filmie dzieje by nie psuć zabawy i wrażenia zaskoczenia przy oglądaniu. Powiem jednak że Matt Damon tu gra całkiem nieźle tatusia, Julian Moore w podwójnej roli matki i ciotki jest super, ale naprawdę rewelacyjny w swej roli, aż szkoda że tak krótko pojawia się na ekranie, bo każda chwila z nim w tym filmie to prawdziwa uczta dla widza. 

Film ten polecam każdemu zmęczonemu i znudzonemu życiem człowiekowi. Ten obraz będzie dla każdego znakomitą odskocznią od codziennych problemów. Ale jednocześnie ten film daje do myślenia, pokazuje ogromny problem rasizmu, choć ten wątek jest jedynie tłem dla naszych bohaterów, i choć się jedynie po nim prześlizguje nie pogłębiając go, to jednak go przemyca i pokazuje jego niebezpieczeństwo i absurdalność. Jednak przede wszystkim jest to film pokazujący historie jednej średniozamożnej rodziny na przedmieściach, temat uniwersalny. Tak więc jeśli chcecie się trochę rozerwać to polecam wam ten obraz, warto go zobaczyć. 

Film oceniam na 4+

02:23, widzfilmofil
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25